Witam ponownie. Dzisiaj przedstawię rozdanie które przysporzyło sporo kłopotów naszym klubowiczom  , trochę podejrzeń o nielegalne informacje oraz dla mnie niestety zakończyło się złapaniem zera. Kilku kolegów zgłosiło to rozdanie z prośbą o opisanie więc do dzieła.

Już samo otwarcie budziło u graczy wątpliwości co do  właściwego wyboru. Jedni zgodnie z posiadanymi PC otwierali 2!c , inni ze względu na piękne i aż siedmio-kartowe trefle decydowali się na otwarcie 1!c mimo tylko 13 PC. Trudno do niech mieć o to pretensje ponieważ otwarciem 2!c trudno później przekonać Partnera o potencjale ręki.

 Mamy jednak wśród klubowiczów graczy którzy całkiem odmiennie oceniają potencjał tej ręki i otwierali 3!c ignorując że to otwarcie zaporowe.

Teraz ręka W, tutaj też były różne reakcje , jedni jak 1karol1 zdecydowali o wejściu kolorem i wybierali !s , inni zaś licytowali 3!c jak sądzę w charakterze dwu-kolorówki  a jeszcze inni pasowali. Najbardziej twórczy był tomekkord  i który dał kontrę, w jakim charakterze to trzeba by go zapytać. Jak dalej miał zamiar licytować to się nie dowiemy ponieważ przeciwnicy przejęli inicjatywę i nie dostrzegli szansy szlemikowej kończąc na 5!c za skromne 9%.

 

Teraz cały wachlarz reakcji graczy po interwencji  kolorem (bo byli specjaliści którzy wchodzili 2!h a nie 2!s ). Gracz warwol17 ocenił że szlemik  jest niepewny i podobnie jak bardzo wielu zalicytował kończące 3BA za 30-58% w zależności czy przeciwnicy na pierwszym wiście ściągnęli asa kierowego.

Gracz na pozycji  N po interwencji kolorem na otwarcie Partnera 2!c powinien zastanowić się czy ma dosyć siły na marzenia o szlemiku. W mojej ocenie powinien przynajmniej wykonać taką próbę szlemikową tylko jak to zrobić??