Witam się z Wami w ten Świąteczny Prima Aprilis. Dziś nasza urocza szefowa Danusia znana pod nickiem 9nutka9  zaserwowała rozdanko na młodzieży które rozbudziło emocje zwłaszcza wśród starszej części naszego klubu. Podniecenie było tak wielkie że nawet opozycja włączyła się do krytyki zapewne wskutek złapania kiepskiego zapisu. Więc do dzieła, opiszę jak sobie radzili klubowicze najwyraźniej mocno pobudzeni w ten poranek bo licytacje  były skoczne.

Filozof  jak na mędrca przystało gnał ile sił w nogach i szybko osiągnął metę za 100%. Otwarcie 1!d cieszyło się popularnością największą ale byli również inni wynalazcy którzy otwierali np 2BA. Przyznaję się bez bicia że ja nie byłem zwolennikiem tych otwarć. Zaraz wyjawię jak otworzyłem i dlaczego naraziłem się na cierpki komentarz od przeciwnika .

Wiem dosyć dobrze że przy układzie starszy-młodszy otwierać należy w sile 11-15 PC kolorem starszym mimo że młodszy może być dłuższy. Przy młodych kolorach już ta zasada się nie sprawdza bo końcówki są na takim samym poziomie. Uznałem że jak otworzę 2!c to po prawdopodobnym pytaniu o starsze czwórki będę miał wygodny rebid 3!d oznaczający maksimum otwarcia i skład 6!c +4+!d. Wydawało mi się rozsądne że w ten sposób szybko sprzedam potencjał ręki i może będę miał szansę na powtórzenie kar co wyjaśni skład 7!c 5+!d

Udało mi się i finalnie dobiegliśmy do szlemika . Nagle spotkałem się z reprymendą od gracza 3ba  twierdzącego że takie otwarcie to: cytuję :(pisownia oryginalna)

3ba: zbrodnia z tym otwierać 2 trefl
klimaPL: oo fachowiec sie znalazl
3ba: sspytaj si eznaj acych si e troch e na tej grze
maro73: ale sprzedał potem silnego z karami:-):-)
klimaPL: nie rozmawiam ze slepym o kolorach:)
3ba: naprawdę klima, to nie by lo dobre otwarcie, popytaj się lepszych
klimaPL: nie zawracaj glowy
3ba: nie zawracam, ale trzeba si e uczyć

 

Więc pytam Was drodzy klubowicze co wy zrobilibyście w tym gulaszowym rozdaniu (pytam oczywiście tylko tych którzy nie mieli okazji mieć te ręce , bo co zrobili grający to już wiem) ??

Parę przykładów co zrobili:

Jest to jakiś pomysł ale można też 4BA równie bez sensu.

Skład wprawdzie prawie dobrze sprzedany ale potencjał  nie jestem pewien. Komentujcie bo to ciekawe rozdanie.

Agolo54  jakiś senny był ale w porę się obudził.

Na koniec para mieszana darząca się całkowitym brakiem zaufania a więc wynik łatwy do przewidzenia.

I na tym kończę opis tego ciekawego rozdania i liczę na konstruktywna ocenę mojego wybryku.

Pozdrawiam i do następnego rozdania.

Jacek – klimaPL