W tym rozdaniu mój szanowny partner pozwolił sobie otworzyć 1NT i słusznie, bo miał 16PC w składzie równym. Ja dałem teksas na kiery, więc mój partner 2 kier  ??? (a powinien 3 kier zgodnie z systemem). Teraz ja 2 pik i co widzę?  Partner 2 NT- nie ma 3 kierów i 4 pików! Dokończyłem opis ręki przez 3 karo (5h+4s+3(4)d). Partner dalej z uporem 3 NT!. Cóż było robić spasowałem. A wynik 20% bo wszyscy grali w kiery i brali od 10 do 12 lew a w NT tylko 9 lew. Jak to skomentować? Czy pan, który siedział naprzeciwko mnie świadomie nie zalicytował kierów ? Czy grał po prostu na zasadzie ja wiem, co idzie, a partner może licytować sobie co chce!.  Kochani jak się nie chce współpracować w tej grze, to lepiej zmienić ją na inną. Dlaczego taki tytuł?  Ano pan schował skutecznie fit kierowy i nigdy go nie pokazał.

Jeszcze o MAGISTRZE (PRO)

Następny przykład jest z działki czy partner jest świadomy tego,  że licytując 2 trefl pytam się o siłę otwarcia i fit pikowy? Po odpowiedzi 3 trefl od razu wiedziałem, że nie! I co zrobić? W sprawie konwencji MAGISTER już było wiele artykułów a nadal postęp jest prawie żaden. Więc przypominam odpowiedzi:

– 2 karo ? słaby bez fitu (11-12PC)

– 2 kier ? silny z fitem (13-14 PC)

– 2 pik ? słaby z fitem (11-12 PC) : odejście na kolor odpowiedzi jest słabe z fitem, po odpowiedzi 1 kier słabe z fitem jest 2 kier !!!!

– 2NT ? silny bez fitu ( 13-14PC)

 Nie może być wyższej odpowiedzi jak 2 NT jak odpowiesz powyżej to znaczy, że nie wiesz o co chodzi.

Co się stało w rozdaniu? Ano graliśmy 3 NT bez jednej a w piki brało się swobodnie 10 lew. Za granie w piki było od 44% do 97% a za 3 NT bez jednej tylko 13 %. Moi drodzy wierzcie partnerowi , że jak mówi w tej sekwencji 2 trefl to nie są trefle dopiero jak powtórzy trefle jeszcze raz to unaturalni trefle

Pozdrawiam bobi_2