Witam ponownie.

Dziś chciałbym zaprezentować rozdanie w którym obrońcy wykazali się szaleństwem po otwarciu 1BA. Na samym końcu przedstawię na kilku diagramach jak poprawna  rozgrywka wywiadowcza pozwoliła na wzięcie maksymalnej ilości lew ale niestety pozwoliła uzyskać tylko 33%. Więc do dzieła:

Krótka analiza z GIBem pokazuje że gracz slakam zaślepiony swoim składem 65 w starszych kolorach całkowicie ignorując otwarcie przeciwników 1BA SILNE (15-17 PC) będąc w założeniach równych przedpartyjnych walczy jak lew o jak najwyższą wpadkę i stawia radosne 1700. Wchodzi w obronie bezpośrednio 2!s ( takie wejście pokazuje skład 5+!s wraz z 4+ ale młodszą) ukrywając pięciokart kierowy.Jego partner nieświadom niebezpieczeństwa zapewne sądzi że mają fit w którymś kolorze młodszym licytuje zgodnie ze zdrowym rozsądkiem i już nic nie może zatrzymać katastrofy.

Kilku bardziej agresywnych obrońców broni się poprawniej licytując po 1BA sztuczne 2!c wskazując obydwa starsze kolory, inni natomiast licytują sztuczne 2? chyba jak sądzę MULTI całkowicie pomijając  pięciokakart kierowy.

Jedni i drudzy mają na liczniku 500-800 w zależności od wistu co w założeniach obie przed partią pachnie nie najładniej.Idące na linii NS  3BA to zaledwie 400.

Przy misfitowych rozdaniach jest zasada:pasuj jak najszybciej , może będziesz grał bez kontry.

Na koniec pokażę jak poprawna rozgrywka pozwoliła mi uzyskać kiepski rezultat ponieważ ostrożni obrońcy zapewne zmęczeni poprzednimi rozdaniami przepasowali mi otwarcie 1BA.

Gib pokazuje że powinienem wziąć 9 lew a wcale nie jest to łatwe zadanie. Dostałem sprzyjający wist pikowy i skasowałem lewkę na 7!s dowiadując się o dystrybucji koloru pikowego 6430.

Z braku lepszego pomysłu zagrałem damę kier i po położeniu króla przepuściłem dopuszczając niegroźnego przeciwnika do wistu i mając nadzieję na podział kierów 4333. Obrońca nie chcąc nawinąć się ponownie w piki odszedł w 6(dlaczego nie 2????) i nieświadomy gracz W podłożył króla.

Po zabiciu króla !d asem !d zagrałem D!c i po zabiciu asem !c, odejście w karo. Dalej Ww koło.W tym momencie znałem już w całości skład ręki gracza E:6!s5?2?-!c.Dalej było łatwo , kiery do końca i wpustka ostatnim kierem. 9 lew i ledwie 33% ale pokazałem że warto przy rozgrywce USTALAĆ składy rąk obrońców o czym oczywiście prawie wszyscy doskonale wiedzą. Niestety wielu zwłaszcza początkujących graczy nie ustala rozkładów kolorów ale liczy ile kart zeszło w poprzednich lewach co prowadzi do pomyłek. Zapewniam WAS że liczenie rozkładami przyniesie niespodziewane sukcesy a zapamiętanie podstawowych rozkładów nie jest trudne. Podaje te najbardziej przydatne:

  • 4333
  • 4432
  • 4441
  • 5332
  • 5422
  • 5431
  • 5521
  • 5530
  • 6322

itd itp.

I to by było na tyle.Pozdrawiam i do następnego rozdania.

Jacek – klimaPL