Witam. Dziś rozdanie w którym jak na dłoni widać że moje próby nauczenia czegokolwiek z dziedziny licytacji mijają się z celem. W kilku poprzednich artykułach wyjaśniałem zasady licytacji po otwarciu starszym kolorem , w dziale Szczęśliwa 7+ pokazywałem typowe błędy i były tam wymienione sekwencje po otwarciu starszym kolorem. I co? Dziś klubowicze dali popis ignorancji i lekceważenia zapisów systemowych na POZIOMIE PODSTAWOWYM. Przedstawię WSZYSTKIE dokonania na wszystkich 20 stołach z turnieju porannego żebyście zapamiętali którzy klubowicze lekceważą  NASZ KLUBOWY WJ .

Dlaczego tak robią ?

Nie wiem ale podejrzewam że z lenistwa umysłowego nie chce im się przeczytać choć raz opisu skróconego  systemu WJ PBC ,  nie mówiąc o przestudiowaniu OPISU PEŁNEGO.

Ale najpierw przytoczę zapisy dotyczące licytacji po otwarciu kolorem starszym.

 

 

Proszę zwrócić uwagę na wiersz opisujący skok na 3BA po otwarciu 1 PIK. Jak wół tam stoi napisane że MUSI BYĆ FIT trzykartowy w sile 13-15 PC i to bez specjalnych ambicji szlemikowych. NIE WOLNO tak licytować bez fitu z taką siłą. MUSIMY chcąc zagrać 3BA NAJPIERW zalicytować sztuczne 2 TREFL a potem po dowolnym rebidzie Partnera skoczyć na swoje upragnione 3BA. KONIEC, KROPKA ? nie ma innej drogi. WSZYSCY TO POWINNI przestrzegać i co? 11 na 20 klubowiczów w tym rozdaniu licytuje 3BA w pierwszym okrążeniu. ŻENADA.

Teraz po kolei wszystkie diagramy z krótkim komentarzem, zaczynam od najgorszych wyników na samym końcu będą szczęśliwcy którzy może też żle licytowali  ale życie brydżowe ich nie pokopało.

Tragedia.

2BA to inwit 10-11 PC z fitem , 3!d forsuje ? PAS nie forsuje. KOSZMAR. KOMPROMITACJA.

Michał za słabo , olek bez ambicji , pas bez sensu.

A teraz tabun jeźdźców bez głowy, a było ich jedenastu.